Skip to content

Evlilik

kategorisi Yaşam

Ben gereksiz bulan taraftayım neden derseniz artık her an beraber olduğumuz biriyle evli olmak onun soyadını taşımak bence önemsiz bir detay ki artık günümüzde de böyle ortada bir bebek yoksa nikah ta yok.evlenmek zaten elalem ne der diye olan bir şey bana göre. Nikahta keramet vardır lafı zaten uydurma nikah evliya mı ki keramet olsun. Mutlu oluncaksa her türlü olur durumu idare edebilene. Hem evlilik özgürlüğün bittiği yer aynı zamnda. Yok onu yapamassın evlisin giyemezsin, gidemezsin ben bekarlık sultanlık taraftarıyım.

kargaAgorasonsuzBilişim

Yorumlar

• Birde hala süre gelen yaş konusu 18 oldu okul ya bakılır ya bakılmaz haydi istemeye kıza sorulmaz bile. Ya artık bırakın görücü usulünü artık herkes kendi beğenip seçiyor eşini,
    Diğer yaş konusu ise sen 20 yaşındasın o 40 eee nolmuş yani iki gönül bir olunca... diye bir söz var bizde mesela ben etkileyici buluyorum büyük olmasını. Ne yani büyük arada 10, 20, 40 yaş olunca baban yaşında adam oluyor lafa gelince kızlar babası gibi insanları sever.. (evet biraz işime gelene göre kullanıyorum lafları ama doğruluk payı var)

kargaAgorasonsuzBilişim
  • Eylül 3 düzenlendi

Birde çocuk var işin içinde bir hikaye şeklinde anlatayım
    Bif çiftimiz var emir ve songül.
    Mutlu bir ilişkileri var ve bir çocukları oluyor hadi kız erkek ayırmayayım ikiz çocukları olsun. Emir songülü aldatıyor ve bu durum ne kadar belli edilmesede çocukların farkında olan bir durum. Farklı şekilde emir songüle karşı soğuk ilgisiz davranıyor. Bu durumda songül kendisini mutsuz değersiz hissedince çocuklar ile ilgilenemeyecek. Özellikle günümüzde çocukların ilgi istediği, sürekli değişen akımlara ayak uydurmaya çalışan nesil karşısında bu resmen bencillik evlilik sadece ah seviyorum hadi evlenek demeyle olmuyor bunu çoğul düşnerek karar verilmesi gereken bir konu. Evlenince ister istemez bir çocuk olsun isteyeceksin ama böyle bir ailede yetişecek. En başında emir ile songül de çok mutluydu zman ne getirir bilemiyoruz. Bu yüzden evlilik gereksiz bana göre ne yaparsak yapalım iyi bir aile olmayı başaramıyoruz ya baskıcı bir aile yada ilgisiz bir aile. İyi düşünüp karar vermesi gerekir insanların.

kargasonsuzBilişim
  • Evlilik şartları ne kadar zor olursa boşanması da o kadar zor olur.

Bazı kesimlerde evlilik çiftleşmek için izin belgesi sayılıyor.

kargasonsuz
  • Tür olarak bir partner bulup hayatımızın tamamına öyle geçiren bir canlı da değiliz zaten. Bir eş bulup, onunla uzun bir süre geçirdikten sonra başka bir eş bulmaya programlıyız. Bundan dolayı evliliklerde aşkın zamanla azalıp yok olduğunu düşünüyorum. Her evlilik boşanmaya mahkumdur demiyorum tabi, insanlar kardeşleriyle nasıl aynı evde durabiliyorlarsa eşleriyle de durabilirler. Ayrıca ikisi de çocuklarına önem verdikleri için kooperatif çalışabilirler.

Marmoset maymunu olsaydık bunlar yaşanmayacaktı :(

kargasonsuzSonbaharBilişim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .