Skip to content

Coin , kripto para rehberi

Acemiler veya yeni başlayanlar için coin (kripto para) rehberi yazmaya başlayacağım. Ben de acemi olduğum için benim durumumda olanlar yararlanabilir. Son yıllarda epey adından söz ettiren kripto para dünyasına adım atayım dedim.

Öncelikle bir aracı kuruma ihtiyacım olduğunu öğrendim. Bunun için de paribu adındaki şirketten bir hesap oluşturdum. Biraz alım satım nasıl oluyor, hangi işlemleri yapmak gerekiyor rehberleri okudum.

Paribu hesabına para aktarıp alım satım yapmaya başlayacağım. Gün geçtikçe paylaşımları bu başlıkta yapacağım.

Etiketlendi:
sonsuzAgora[Silinen Kullanıcı]

Yorumlar

• Kryto'larin ün yapmasi kolay para kazanilacagi zannediliyor. Su anda asagi yukari hepsi tek yön bildigi icin belli bir borsa bilgisine ihtiyac yok, her giren kazaniyor gibi bir durum var. Ama büyük bir cogunluk hayel kirkligina ugrayacaktir.

sonsuzBilişim
  • Bugün 50 liralık deneme parası gönderdim. paribu cüzdana geçti 10 dk içinde. Şimdi ne alsam diye araştırıyorum. Chainlink diye bir alt coin aldım bakalım. Hayırlısı. İlk alışta 50 liranin 20 kuruşu eksildi.

sonsuz
  • 50 liralık coinden 3 lira zarardayım şimdilik ama başka (trbinance) dan bir hesap açıp oraya da 500 liralık yatırım yaptım. Yavaş yavaş büyütüyorum sanırım. Biraz denemek için 5 farklı coin aldım. Bazıları artıyor bazıları azalıyor. Çok alıp satmak mı yoksa alıp beklemek mi daha avantajlı henüz bilmiyorum.

sonsuz
  • Kasım 2021 düzenlendi

Grafikleri buraya atarsan görüşlerimi söyleyebilirim.

sonsuz
  • coin bilmiyorum ama dolar alsaydın iyi olacakmış.

[Silinen Kullanıcı]Agorasonsuz
  • Şunu öğrenmek istiyorum coin aldığımda aslında bir şekilde dolar da almış olmuyor muyum?

• Piyasaya bağlı. Eğer aldığın coin piyasası TL üzerinden işlem görüyor ise, fiyatlama da TL üzerinden olacaktır, sonuçta coin'u sattığın zaman da TL eline geçecek.

Bilişim
  • Bence coin aldığında bitcoin üzerinden standart bir şey aldığını düşünüyorum. Yani dolar artarsa da azalırsa da senin coinlerin bitcoinin dolar karşısında duruşu gibi olacaktır. Konuya pek vakıf değilim ama neyle alırsan al standart bir değeri vardır heralde.

Bilişim
  • Coin'ler normalde Dollar üzerinden fiyatlanır. Şimdi TL Dollar karşısında değer kaybettiği zaman, TL ile işlem gören Coin'ler çıkıyormuş gibi bir izlenim sergilerler, her ne kadar dollar bazında kurlar sabit kalsalar bile. Aksi takdirde bir para biriminden diğerine geçip kolayklıkla kar yapma imkanı olurdu.

Bilişimsonsuz
  • DEF toplantısı yüzünden bütün coinler düşüşte şu an. Yarın durumları belli olur (15 Aralık 2021) Bakalım sonrası ne olacak?

kargaAgora
  • Dün fena düştü (5 Ocak 2021) hepsi ortalama %15 ile %20 civarında bir düşüş yaşandı. Sonrasını ben de merak ediyorum.

sonsuz
  • Ben de girdim de bu işe yüzüm gülmedi henüz :) Zamansız girmişim gibi hissediyorum.

sonsuz
  • Ben de şunu yakaladım dün gece. 4 lerin gücü.

sonsuzkarga
  • 4 vakte kadar sana kabaran bir şey olduğuna işaret bence

sonsuz
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .