Skip to content

Kedim öldü. Ve bu bir kayıp!

Mayıs 18 düzenlendi kategorisi Yaşam

Huzur jeneratörümü 4  gün önce kaybettim. Acı haberi alıp veterinere koştuğumda  yemyeşil gözlerinin yerinde puslu, siyah bir boşluk vardır artık..

Kucağıma aldığımda nefesim kesildi! uzun zamandır  böyle ağladığımı hatırlamıyorum.. Saf sevgiden oluşan muhteşem bir canlıyı hayatımdan koparıp almışlardı.

Nasıl da bir anda ağır, katran gibi bir renge bürünmüştü gece..

Kalbim yerinden çıkacaktı sanki..  Son kez içime çeke çeke kokladım, Son kez öptüm patilerini ,başını son kez okşadım kızımın..
Nasıl vedalaşır ki insan can dostuyla?

Sen toprağa karıştın, ben acıdan insanların arasına karışamıyorum Gece’m.. Senin yokluğun içime kor gibi oturdu.. Sana yanlış tedavi uygulayıp, bana zaman kaybettiren Hekimlere  çok kızgınım, öfkeliyim ve içim paramparça.. Bu hiç adil değil! Sana yapılan haksızlığı hazmedemiyorum! Seninle daha çok anı biriktirecektik bunu bizim elimizden aldılar!
ve ben bu acıyla nasıl baş edeceğimi bilmiyorum. Çook özlüyorum seni, gıdının altındaki kokunu çok özlüyorum..

Başımı bu türkünün omzuna yaslayıp, kalakalıyorum öylece..

Akşamdan akşama zor geçer

Bilmem bu hasret nasıl biter

Ben beklerim yollarını

Pervane ömrüm seni bekler

Belki, belki çok uzaklardasın

Lakin bi' o kadar da yakınlardasın asıl

Yüreğimdesin, derindesin yani

Böyle güz vakti çiçeğe durmaya endişeli

İnce bir gül dalısın en derinde

Penceremdeki vapurun yazması kara

Senin hasretinse içimde ömürlük yara

Benim canım, ciğerim

İki gözümün çiçeği

Nasıl diyeyim sana?

Bi' o kadar, o kadar işte

O kadar..!

Hayatımın en saf ve en kusursuz parçası olduğun için, Minicik kalbinle beni geçekten sevdiğin için, Çıkarsız ilişkin için, her canlıya daha duyarlı davranmam gerektiğini öğrettiğin için ve sıcacık dostluğun için teşekkür ederim kızım..

Kayısı ağacının altında, kuş sesleriyle huzurla uyu meleğim.. Başka bir hayatta görüşmek üzere can dostum..

Yorumlar

• Başın sağolsun. İnsanın bu canlılarla kurduğu dostluklar ve bağ çok derin oluyor. Huzurla uyusun.

Gece
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .