Skip to content

Aldattın mı Aldandın mı?

Haziran 2 düzenlendi kategorisi Genel

Merhabalar herkese,
Son zamanlarda etrafımda görüp de sözün bittiği yer dedirten bu tarz yaşanmışlıklardan bir misal ele alıp bu konuda aslında daha neler söylenebileceğini vurgulamak istiyorum. (Bir dizi hikaye ile...)
Eşi başkasıyla beraber olan, sonunda bunu bana nasıl yaparsın diyenler yorumlarını bekliyorum...

Güneş bulutların arasından ışığını saçarken yemyeşil ağaçlar esen ılık rüzgârla adeta dans ediyordu. Ceren ve Tuna omuzları birbirine değecek kadar dip dibe oturmuş neredeyse hiç konuşmadan aşklarını yaşıyorlardı. Sessizliği Ceren bozdu:
"Küçükken masalları dinlediğimde kendimi bir prenses sanırdım. Ama büyüyünce o kadar sorumluluk yükleniyor ki insana... Masallarda dinlediğimiz gibi tek hedefimiz sevdiğimiz insanla evlenmek olsa keşke. Bir peri gelse beni prenses yapsa da tek derdim seninle evlenmek olsa." diyerek gülümsedi.
Tuna cevap verdi:
"Sen prenses olamazsın. Sen zaten benim prensesimsin. Benim tek derdim seninle evlenmek." Cebinden yüzük çıkardı Cerenin önüne geçti ve gözlerinin içine bakarak devam etti:
"Benim dinlediğim masallarda ise bir prensesle evlenmek isteyen adam ya prensesi ölümden kurtarır ya kralın yaptığı yarışmaya katılır ya da prensesi hak etmek için büyük bedeller öder. Benim ödeyebileceğim tek şey sana olan aşkım. Ömür boyu ödeyeceğime söz veriyorum."

Etiketlendi:
sonsuzkarga

Yorumlar

• Hikayenin devamı burada

* * * 

Aradan bir kaç yıl geçmiş ve aileler durumu öğrenmiş, tanışmıştı. Nişan günü gelip çatmıştı. Yorgunluk, stres ve mutluluk o gün nişanın en önemli davetlileriydi. Sonunda nişan bitti. Ceren ve Tuna balkonda oturuyorlardı. Bu defa sessizliği bozan Tuna oldu: “Seninle nişanlandığıma inanamıyorum. Bu günlerin hayalini bile kuramazken.. Çok mutluyum hem de çok.” dedi.

“ Düşünsene, evlenmişiz. Senin gömleklerinle benim elbiselerim aynı dolapta yan yana asılı olacak.”

“ Ayakkabılarımız, ayakkabılıkta yan yana...”

“ Yatakta yatarken seninle göz göze... Ben uyuyamam ki. Yanımda sen varken,  seninle doya doya bakışabilecekken neden uyuyayım?”

“ Yanımızda minicik bir bebek yattığını düşün bir de.

sonsuzkarga
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .