Skip to content

Özgün Ontoloji Denemeleri

Tanrı ve Tanrıçalı Başlangıç Efsanesi

Başlangıçta "Tanrı ve Tanrıça"; "Tanrıça ve Tanrı" vardı

Başlangıçta Tanrı ve Tanrıça vardı

Başlangıçta Tanrıça ve Tanrı vardı

Başlangıçta Tanrıça ve Tanrı ve çocukları vardı

Aslında başlangıçta çok büyük bir kalabalık vardı

Başlangıçta renkler, sesler, ışıklar ve müzik vardı

Başlangıçta başlangıçsızlık vardı

Başlangıçta zamanın ve oluşun başını arayıpta bulamayanlar vardı

Başlangıçta yalnızca bir türlü başlayamayanlar bulunur ya da başlamak üzere olanlar ve henüz başlamamışlar

Etiketlendi:
sonsuzkarga

Yorumlar

• Haziran 2021 düzenlendi

ANATANRIÇA ÖĞRETİSİ

OLUŞ VE BAŞLANGIÇ -(Tanrıçanın bizleri ve herşeyi oluşturması)

Başlangıçta Tanrıça vardı !

Tanrıça, oluşturan ve başlatandır.

Tanrıça bir oluşturucudur.

Başlangıçta, O (Tanrıça) her yeri dolduruyordu. Kendinin ve boşluğun (içinde bulunduğu boşluğun da) kendi olarak vardı. Onun d-olmadığı yer yoktu. Kendini saran kuşatan alanın tamamı kendiydi ve o olmayan bir anti alan yoktu.

Tanrıça boşluğun içindeki doluluk, doluluğun içindeki boşluktu.

Hem boşluk onu hem o boşluğu dolduruyordu ve kapsıyordu.

Tanrıça (her yerini dolduran) (onu çepeçevre saran) dalgalanan (titreşen) saydam bir boşluğun (boşlukların) içinde (kendini bulduğunda) dalga ve titreşimlerle dans ediyordu!

Her ne kadar tüm boşluklar da kendi olsa da derinleşik boşlukta varlığını yine boşluktan koparmaksızın bir kendilik algısı oluşturdu

Boşluğun bütünleşikliğinde birleşik bir kendilikle aydınlandı ve yerleri ve gökleri ve kendi olmayan başka şeyleri de; yine bu boşluğun içinde gelip geçici olarak yaratmaya karar verdi.

Tanrıça yerleri ve gökleri çatmadan ve oluşturmadan hemen önce boşluklara kendi sesini selendi ve bundan müzik oldu

Boşluk ışıklar, ışınlar ,sesli renkler ve renkli sesler doldu

Boşluklarda sesler, Tanrıçanın müziği ve sesi dalgalanmaya başladı

Başlangıcın tanrıçası müzik eşliğinde dalgalarla dönerek dans etmeye başladı

Etrafa saçılan ses renk ve müzik parçaları eşliğinde oluşturgan Tanrıça tüm bu şeyleri oluşturmuştur.

Tanrıça öğretisinde bize aktarılan kimi parçalara göre;

Tanrıça dilleri, anlayışları ve insanları yarattı...

Başka bir öyküde; Tanrıça ilk kadını yaratarak onu yeryüzüne gönderdi ve onun yalnız olmasına dayanamayarak ona bir arkadaş yaptı.

Başka bir öyküde; bu arkadaş kadının kaburga kemiğinden yaratılan ilk erkekti.

Kadim Tanrıça öğretisinin başka derlemeci kayıtçılarına göre; Tanrıça insanları kadınlar çiftler çocuklar olarak bütün olarak birden yarattı.

Başka bir öykü de; Tanrıça herşeyin kendi kendine olup oluşabileceği bir kesinsizlik yaptı ve kesinsizlik kendini yönetti.

Tanrıça diyor ki;
    Benden korkmayın benim için dua etmenize de gerek yok tanrıça ile görüşmeler ikili söyleşmeler ve soru cevaplardan oluşur.

Evet Tanrıça öğretisine göre; başlangıçta başlamayıştan hemen önce Tanrıça ya da Tanrıçadan hemen önce başlamayış vardı...

sonsuzkarga

BAŞLANGICIN NASILLARI VE BAŞLANGIÇTAKİ NASIL

Herşeyin Nedeni Olarak 'Nasıl'

Başlangıçta "NASIL" vardı. (Nasıl durumu vardı)
    Nasıl, kendi içinde bölünerek ve çoğalarak nedenleri ve hiçleri oluşturdu.
    Nasıl'ın bölümlenmelerinden neden ve sonuçlar bir arada doğdu.

Başlangıçta "NASIL" vardı ve nasıldan önce hiçbir "Hiç Hep" ve "Var Yok" Az Çok" "Bir-Tek ya da Çok" yoktu.
    Nasıl sayılamazdı. Sayı oldu.. Bölünemezdi bölgü oldu.

Nasılcılık Epistemi

-devam edecek-

sonsuz

BİTMEMİŞ NASILLAR KİTABI YADA NASIL'IN ULU KİTABI

İlk, Tek, Baş ve Ana Nasıl ya yoktur ya bulunanamıştır ancak diğer tüm nasılların bu kayıp nasılla ilişkili olacağı öne sürülmektedir

İlk Ulu Nasıl Arayışı

Nasılın ilk aslı ya da ilk-tek ulu nasıl var mıdır?

Biz de onu arıyoruz.

NASILSIZ NASIL VE NASILLAR NASILI /NN

Nasılın Ulu Destanı Ve Nasılın Nasılsızlığı/Asılsızlığı - Nasılın Bağımsızlığı Sorunsalı ve Nasılın Nasıla Bağsızlığı

Bizler Nasıl-ın arayışçı ve bulamayışçı elçileri olarak ve Ulu Nasıl'ın ve yani ilk, baş, ana Nasılsız Nasıl'ın yine kendilerini bulunmayan Ulu Nasıl adına kendi kendine görevlendirmiş elçileri olarak Nasılı ve yani Ulu Nasılı ki aslında (Nasıllar Nasıllını -Nasılsız Nasılı (iki N'yle) ve arayışımızı sizlere de tanıtmaya ve iletmeye gelmiş bulunuyoruz

ÖN-SÖZ

Sadece İlk Ana Ulu Baş Nasıl Nasılsızdır!
    Diğer tüm nasıllar bu nasıla bağlıdır
    Nedensiz neden Nasılsız Nasıldır
    ve diğer tüm nedenler bu nedene o neden/ler üzerinden de Nasıl'a bağlıdır

BAB I

Nasıl boşluklarda kendi Nasılından ve kendi ilk nasılından bağsızca varoluyordu

Büyük Nasıl ya da Nasıllar Nasılı, Başsız Nasıl ve Bağsız İlk Nasıl adına adanmıştır

-Şimşek ve fırtına!

Nasıl!

O bizim ilk yapımcımız, yapıcımız ve ulu sebebimizdir

Nasılcılık epistemi ve nasılcılık septikliği, ilk Ulu Nasıllar Nasılına adanmıştır
    Nasılcılık öğretisi ve felsefesi nasılsız nasılın kayıplığına tutunmuştur.

BAB II

İlk ulu Nasıl yani Nasıllar Nasılı varolduğundan beri biz varız!
    ve bizi ve bizleri Ulu Nasıl yaptı

Ulu Nasıl adı göklerde kutsansın ve Nasılcılık septikliği kendine derin şüphecilerde yer bulsun
    Nasılcılık septikliği ulu göklerden sonra bu yeni yerde de duyrulsun ve Ulu Nasıl adına yeni bir Nasılsallık ve Nasılsılık bilişselliği yapılandırmak ve kurmak üzere Nasıl elçileri bilişsellensin

ve İlk Ulu Nasıl (ve yani Nasıllar Nasılı ,Nasılsız Nasıl da) bizi duyup yardıma koşsun umarım.....

Bundan böyle dinli halktan eski dinini terkederek Nasıl ve Nasılcılık dinine geçmesi ve dinsiz halktan da Nasılcılık dini ile dinlenmeleri istenecektir ve halka Nasılcılık çağrıları yapılacaktır

Nasıl kaybolmuş olup herkes onu yani ilk ulu Nasıl'ı arayacaktır..
    Nasıl'ı bulanlara bir yeni Nasıl Evreni hediye edilecek ve verilecektir.

Nasıl eski septik felsefelerin tozunu attırarak toz bulutlarını evrende kovalamanın peşine düşecektir. Her bir toz taneciğinin düşüş yerleri izlenerek toz taneleri gözlem altında tutulacaktır..

Nasıl ve Nasılsız Nasıl bizim sebebebimizdir
    Nasıl bizim ulu ilk sebebimizdir .
    Başka bir nasıl arayışına gerek yoktur. Nasıl da bulunmuştur..
    Nasıl da köken de, neden de, bulunmuştur.

Nasıl burdayım?
    Bunu söylerken Nasıl'a burda olduğumu söylüyorum ve bildiriyorum
    Hepsi bu.

BAB III (Gelişiyor)

Nasıl'ı aramak için önce evrenler kurduk ve içlerine baktık. Nasıl orda mı?
    Nasıl orda mısın diye sorduk?
    Nasıl?
    Nasıl orda amısın? Çık ortaya dedik
    Nasıl çıkmadı

Nasıl'ın beni bulması için Nasıl'a seslendim ve sesleniyordum
    Nasıl burdayım! Nasıl burdayım! Nasıl nerdesin? Nasıl nerdesin?
    Nasıl'ı bulamıyordum, Nasıl da beni!
    Nasıl'ın nerede ve neredenin nasıl olduğunu bulamıyordum
    Size de sordum, danışayım istedim
    Nasıl'ı buldunuz mu? Nasıl'ı gördünüz mü?

Nasıl ortalarda görünmüyordu ama hala yeni evren-ler kurup-kurarak nasıl olduklarına ve oluştuklarına da bakarak, Nasıl'ı arama çabamızı sürdürüyoruz

Nasılı, yani Nasıllar Nasılını (iki N'yle ama) aramaya devam ediyoruz
    Ulu Nasıl sen çok yaşa!

BAB X

ve Nasıl'ın peşindeyiz ve Nasıl'ı nasıl olsa bulacağız

-Nasıl arayışımız sonsuz bir denklemdir

BAB G

-ilk Ulu Büyük Şanlı ve yine çok çok büyük Nasıl ve öncü Nasıl yani ilk nasılsallık kaybolduğundan beri geziyoruz ve heryerde onu arıyoruz
    Nasıllar Nasılı'mız
    Nasıllar Nasılının Nasıl oluştuğunu ve nasıl oluşulabildiğini bize öğretmesi için onu arıyoruz.
    İlk ve ön Oluşmasız Nasıl sen çok yaşa!
    Oluşmayan Nasılsız Nasıl sen çok yaşa

sonsuzkarga
  • Kesinlikle başlangıçta tanrıça vardı. Panteist biri olarak güvenle söyleyebilirim ki evren dişidir. Kendisi dişidir yani. Yıldızlar belki erkek olabilir ama o uçsuz bucaksız sonsuz üretime potansiyeline sahip ve karanlık yüz dişiliktir.

sonsuzictenlik
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .