Skip to content

Evin tavanından su geliyorsa ne yapılmalı?

kategorisi Yaşam

Öncelikle üst kattaki komşu ile iletişime geçin. O kendi ev sahibi ile iletişime geçmeye çalışacaktır. Ev sahibi emlakçısına devredecektir. Bu arada hala tavandan su akmaya devam eder. Sonra kendi ev sahibinizi arayın. O da emlakçıya yönlendirecektir. Emlakçı ben ne yapabilirim ki diyecektir. Sonra apartman yöneticisine yönlendirilirsiniz. Apartman yöneticisi apartmanda bir sorun yok diye yine üst katın ev sahibine havale edecektir.

Su akmaya devam eder. Yine üst kattaki ile iletişime geçersiniz. Tesisatçı parası ona gireceği için korkan üst kattaki emlakçıya devretmeye çalışır. Onu kiradan düşürmeye ikna edersiniz ama hala tesisatçı gelip sorunu tespit etmemiştir.

Herkes topu birbirine atarken tavandan su gelmeye devam eder. Dolap çürür içindeki kıyafetler, nevresimler batar ama sorun hala çözülmez.

Etiketlendi:
sonsuzBilişimSonbahar

Yorumlar

• Evet iş anlaşıldı ki apartman su vanalarının olduğu yerden geliyor. Ama şimdi yönetici sorumluluğu kabul etmiyor. Uzun tartışmalar sonrasında site kooperatifine dilekçe ile başvuruldu.

Bir sonraki adım tüketici heyeti, sonraki savcılık.

Hem ihmalkarlık yap hem görevini yapma hem de sorumluluk alma. Yok öyle. Neyse ki vaktim bol uğraşacağım.

sonsuzBilişimSonbahar
  • Bu arada bazı gelişmeler oldu. Daire 3 suçu kabul ediyor ama bizim ihmalkarlığımızı öne sürüyor. Avukatla konuştum. Bizim bir ihmalkarlığımız yokmuş. Hakem heyetine ve savcılığa da gerek yokmuş. Doğrudan noter ve bilir kişi sonrası mahkemeye başvurabiliyormuşuz. Bakalım yarın konuşacağım komşu ile sonrasında neler olacak yazarım yine.

sonsuzBilişimSonbahar
  • Bu konuda hala süreç devam ediyor. Kısacası durum şu. Üst kat kabul etti ve yönetici ayrıca bizim ev sahibi ile görüşüp sorumluluğu emlakçıya verdiler. Emlakçı bir boyacı buldu. Boyacı kurumadan boya yapılamaz dedi. Kurutma için bir teknik bilmediğini de ekledi. Dolabın durumunu bir marangoza göstermedi. Tekrar zorlayınca bu sefer emlakçı ile kötü oldular. Kısacası henüz hiç bir sorun çözülmüş değil.

Herkes topu birine atıyor ve beklemede kalan biz oluyoruz.

sonsuzBilişimSonbahar
  • Yukarı ki kiracı sorumludur, o sorumluluğu kime atarsa atsın, seni ilgilendirmez.

sonsuzSonbahar
  • Suçu kabul etti de. Süreç uzuyor. Felsefe konuşmak hatta kuantum fiziği bile daha az karmaşık oluyor bu tür insanlara laf anlatmaktan.

sonsuzSonbahar
  • Mahkeme iyi karar bu durumda. ,.............

• Şimdi de suçu kabul etmiyor. Apartman ortak alanda olan bir sorun diyor. Apartman yöneticisi tamam ben hallederim dedi bu sefer de. Ama hâlâ sorun çözülmüş değil.

Türkiye'de mahkemeler malesef hızlı işlemiyor.

sonsuzBilişimSonbahar
  • En son apartman yöneticisi üstlenmişti olayı. Dün usta geldi yeni. (beşinci usta oldu bu) ölçtü biçti. Bu diğerlerine göre daha profesyonel ölçtü. Sonra da akşam arayıp Pazar günü için hem dolabın üstü hem de tavan için gün ayarlandı. Bu pazar bitecek gibi duruyor. Bir terslik çıkmazsa.

Sizce çıkar mı? Ben de merak ediyorum ne olacağını.

Ayrıca bitsin başka planlarım var onları da yazacağım buraya.

sonsuzSonbahar
  • Bu arada keşke sigorta yaptırsaydım diye düşündüm. Bu tür durumlarda sigorta masrafı hemen karşıladığı gibi sonrasında da sorumlulardan söke söke alıyormuş parasını. Uğraşmaya gerek kalmıyormuş hiç. İlk fırsatta yaptıracağım.

sonsuzSonbahar
  • Yaptırmak istediğin sigorta senden kaynaklanan hasarı öder. Ama komşundan doğan hasarı da öder mi?

sonsuzSonbahar
  • Asıl dış hasarı ödüyor. Senden kaynaklı sorunu ödemeyebilir. Atıyorum dolabın üstüne su döktüm desen sigorta dökmeseydin der. :)

sonsuzSonbahar
  • Aslına işin gerçeği şöyle sanırım. Sigorta masrafı birinden alacaksa koşa koşa ödüyor. Çünkü o kişilere ek masraf da çıkarıp bundan kar da sağlıyor. Yani üst kattakinin tesisatı yüzünden senin evinde oluşan hasarı hem ödüyor hem mahkeme vs yoluyla karşı taraftan kabartılmış faturaları bile alabiliyor.

sonsuzSonbahar
  • Eylül 2021 düzenlendi

Sigortanın karşı taraftan masraf alma yetkisi yoktur. Sigorta, sigortalının hasarını suçlu olduğu zaman öder, eğer sigorta suclu olduğu halleri kapsiyorsa, suçsuz olduğu halde " karşı tarafın sigortasından iste" der.

kargaSonbahar
  • Araştırdım zaten kiracılar sadece eşya sigortası yapabiliyormuş. Evin tavanı veya demirbaşlar ev sahibine aitmiş.

[Silinen Kullanıcı]Sonbahar
  • Bu pazar bitecek olacak denmişti. Ama şimdi ustanın karısı kovid olduğu için riske atmayalım diye haftaya pazara ertelediler. Yani yılan hikayesine döndü olay.

sonsuzSonbahar
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .