Skip to content

Doğal yaşam ve doğada yaşam

Ağustos 2021 düzenlendi kategorisi Yaşam

Doğal yaşamı savunan bir çok insanın deri ceket veya biraz da lüksüne düşkünse kürk giydiğine (veya sahte kürk diyelim ona özenmiş) şahit olmuşumdur. Yine böyle bir arkadaşım vardı. Ne kadar hayvan hakları, doğal yaşam ve çevre ile ilgili gösteri var gider katılır aktivist olarak bir çok yerde boy gösterirdi.

Bir gün buna dedim ki. Ya sen doğal yaşam ve doğa savunucu olarak bunca eyleme ve aktiviteye katılıyorsun ama hiç doğada çadırda falan kaldın mı bir müddet? Hayır fırsat olmadı dedi. İyi dedim bu hafta sonu gidelim havalar güzelken. Kabul etti hafta sonu çıktık yola.

Geceye kadar her şey güzeldi. Gece hanfendinin tuvaleti geldi. Ee dedim yap ağaçların arasında bi yere. Yok böcek sokar mı, yok bişi olur mu, ne işimiz var dağ başında neden geldik ki gibi bir sürü tantananın eşliğinde söylene söylene büyük hacetini yaptı.

Ardından sivrisinekler. Neden varlar ki, kökünü kurutmak lazım, hastalık taşıyıcılar, bataklık mı var, şeklinde söylenceler de gece boyunca devam etti.

Sonra sert ve soğuk zemin, toprağın rahatsızlığı, dışardaki envai çeşit sesler ve soğuk onun doğadaki son gecesi oldu.

Hala görürüm kendisini aktivitelerde.

Etiketlendi:
sonsuz

Yorumlar

• Yarın bakalım yine böyle bir doğa kampına gidiyorum. Yine "doğa sever" kişilerle. Yoga da olacağı için güzel olacaktır. Ayrıca yürüyüş falan da var. Ama yangınlar da devam ediyor. Bakalım nasıl bir macera olacak. Gelişmeleri yazarım.

sonsuz
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .